Wymiana unijnej waluty w kantorach

Praca wiąże się z pozyskiwaniem środków pieniężnych, które wydatkujemy zgodnie z naszymi potrzebami. Wielu Polaków pracuje w państwach strefy euro zarabiając w unijnej walucie. Polscy przedsiębiorcy wyszli z handlem i usługami poza granicę Polski i prowadzą swoje rozliczenia w euro. Konieczna jest ogólnie dostępna i szybka wymiana pieniądza. Można to zrobić w banku lecz proponowane tam kursy odbiegają od oczekiwań.

Kantory sposobem na wymianę euro

wymiana euro w kantorzeBanki zniechęciły klientów do wymiany walut stosując bardzo wysokie marże. Spread w bankach przekroczył granice absurdu sięgając kilkunastu procent. Na szczęście dla osób spłacających kredyty hipoteczne w euro weszła w życie ustawa antyspread’owa, pozwalająca kupić euro w kantorze, a nie w banku. Kursy kupna-sprzedaży euro w kantorach są znacznie korzystniejsze niż w bankach. Tradycyjny kantor przyciąga niższą marżą i bliższą sercu Polaka atmosferą transakcji bez potrzeby posiadania konta i okazywania dowodu osobistego. Zaletą jest anonimowość. Tradycyjne kantory aby rozszerzyć zasięg działania stworzyły swoje platformy internetowe. Dzięki temu mają większą rzeszę klientów. Najlepszą ofertę dla wymiany euro stworzyły kantory stricte internetowe. Za wymianę euro zapłacimy marżę jedynie do 0.6%. Kantory te zarabiają na efekcie skali i nie nastawiają się na wysoki spread. Wymiana euro w kantorze internetowym to możliwość działania o każdej porze i z każdego miejsca. Możemy również określić kurs wymiany i czekać na chętnego do wymiany. Generalnie wymiana w kantorze niesie ze sobą korzyści finansowe przy sprzedaży i zakupie waluty euro.

Euro jest najpowszechniej wymienianą w Polsce walutą. Ilość kantorów tradycyjnych rozsianych po całym kraju umożliwia wymianę euro osobom z jakichś względów nie posiadających swoich kont w kantorach internetowych. Kantor internetowy jest przyszłością wymiany walut w dobie wszechświatowego życia w sieci. Oferowane tam ceny są najlepsze. Oferta tych kantorów rozszerza się na inne usługi.