Nawozy aminokwasowe a wycieczka szkolna na wieś

Ostatnio razem z moją szkołą udaliśmy się na wycieczkę szkolną. Jako, że w naszej szkole dzieci nie są zbyt zamożne komitet rodziców postanowił ufundować nam bardzo skromną wycieczkę.

Nawozy aminokwasowe użyźniały glebę

nawozy aminokwasoweOkazało się, że będzie to wycieczka na gospodarstwo rolne. Wszyscy się ucieszyli, bo wiadomą sprawą jest, że wieś to czyste powietrze i mile wspomnienia. Jak się okazało każdy liczył dni do wyjazdu. Kiedy nadszedł nas wymarzony dzień udaliśmy się na gospodarstwo rolne. Ich właściciele okazali się ludźmi bardzo szczerymi i pogodnymi. Każdy z nas dostał chleb ze smalcem a także jabłko na dzień dobry. Dodatkowo podczas zwiedzania sadów mogliśmy skosztować soków, jakie są tłoczone z ich owoców. Jednak najlepsze było przed nami. Gdy zaczęliśmy oglądać pomieszczenia gospodarcze nasz gospodarz powiedział, że sprzedaje nasienie buhaja. Cała klasa wybuchnęła gromkim śmiechem, którego gospodarz nie zrozumiał. Zaczął on nam tłumaczyć, że utrzymanie roli wcale nie jest tanie, dlatego też wielu gospodarzy chcąc sprzedawać mleko i posiadać krowy oraz cielaczki decyduje się na nasienie buhajów i nie musi utrzymywać całego bydła. Cierpią na tym także producenci pasz. Wszyscy zrobiliśmy duże oczy, bo nikt z nas się nie spodziewał, że krzyżowanie towarowe bydła nie jest już dzisiaj już tak bardzo popularne. Wydawało mi się, że to normalne, a tu się okazało, że jest to bardzo drogie przedsięwzięcie. Dalej zwiedzając gospodarstwo zobaczyliśmy ogromny rękaw foliowy. Jak się okazało rolnik kisi tam różnego rodzaju zboża, które później może wykorzystać w różnych celach. Pokazał nam także wysokiej jakości nawozy aminokwasowe, które stają ostatnio popularne wśród wszystkich rolników.

Ta wycieczka była bardzo pouczającym doświadczeniem. zostaliśmy przyjęci ciepło i miło. Na zakończenie każdy z nas otrzymał do domu sadzonkę.