Na czym polega trichoskopia?

Wypadanie włosów dotyka każdego z nas, jednak w niewielkim stopniu ono występuje. To naturalny proces, gdyż każdy włos ma określony cykl życia, który trwa od dwóch do nawet siedmiu lat. Dziennie wypada nam około osiemdziesięciu włosów.

Czy wykonanie trichoskopii jest bolesne?

trichoskopiaZaniepokoić może sytuacja kiedy każdego dnia, nie tylko podczas czesania wypada nam dużo więcej włosów niż zdrowemu człowiekowi. Po skończonym cyklu życia, każdy włos musi wypaść i nie można tego zatrzymać, ale kiedy na jego miejscu nie rośnie następny, to może to doprowadzić do wyłysienia. Jest wiele schorzeń skóry głowy, które jest w stanie wykryć i zdiagnozować tylko trichoskopia wykonywana przez lekarza od włosów. Jest to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które polega na oglądaniu z bliska skóry głowy i struktury włosów. Jest ono wykonywane przy pomocy specjalnej mini kamery z funkcją siedemdziesięciokrotnego powiększenia. Lekarz przykłada ją do skóry na głowie i od razu na monitorze komputera widzi jak ona wygląda. Dodatkowo kamera została wyposażona w możliwość robienia zdjęć, które lekarz wysyła do laboratorium w celu wykonania diagnozy. Po wnikliwym badaniu trychologicznym, lekarz może postawić jednoznaczną diagnozę i dobrać najodpowiedniejszą metodę leczenia. Celem trichoskopii jest diagnozowanie schorzeń, które powodują nadmierne wypadanie włosów, lub przyczyniają się do innych dolegliwości powodujących znaczne pogorszenie stanu włosów. Badanie to jest wykonywane tylko w specjalistycznych gabinetach.

Na trzy dni przed trichoskopią nie należy myć włosów, aby ewentualne bakterie i zmiany były dobrze widoczne na skórze głowy. Na kilkanaście dni przed badaniem, nie można też farbować włosów, gdyż może to wpłynąć na wynik badania. Jego cena wynosi około stu złotych.