Monter musi mieć nitonakrętki

 

Mam na imię Marian i pracuję jako monter. Jest to fach, w którym przydają się umiejętności manualne. Nie można też wykonywać tej pracy bez różnorodnych narzędzi, które są niezbędne. W mojej skrzynce na narzędzia zawsze są kombinerki, miara zwijana, młotek czy wkrętarka.

Wydajna praca montera dzięki nitonakrętkom

nitonakrętki staloweJednak lista tych narzędzi jest zdecydowanie dłuższa. Lubię mieć wszystko pod ręką, dlatego regularnie robię przegląd w mojej skrzynce i sprawdzam, czy na miejscu są wszystkie materiały, które mogą mi się przydać. Zaliczam do nich np. nitonakrętki stalowe. Są to tulejki montażowe, które w wewnętrznej części posiadają gwint. Z ich pomocą łatwiej jest połączyć różnorodne elementy takie jak np. cienkie blachy w różnorodnych instalacjach. W tego rodzaju tworzywie nie można zastosować otworu gwintowanego, ponieważ jest ono do tego zbyt cienkie. Właśnie dlatego korzystam z nitonakrętek. Są one dostępne w różnych wersjach taki jak np. z kołnierzem stożkowym, radełkowane czy w kształcie sześciokąta. Wszystko zależy od tego, jakie elementy mamy ze sobą łączyć. Najczęściej używam takiej z kołnierzem płaskim, ponieważ najbardziej odpowiada moim potrzebom w pracy. Stosuję je wtedy, kiedy nie ma możliwości dostępu do obydwóch stron łączonego materiału. Muszę przyznać, że nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, w której te komponenty by mnie zawiodły. Dlatego chętnie je stosuję i polecam je moim kolegom monterom, działającym w mojej firmie, jak i w konkurencyjnych.

Jako fachowiec jestem bardzo wyczulony na punkcie jakości części, które używam. Staram się wybierać tylko takie, które są niezawodne. Nie lubię sytuacji, w których coś w pracy nie wychodzi nie z mojej winy, dlatego wszystkie narzędzia stosowane przeze mnie, muszą być sprawdzone. W końcu kto jak nie ja zadba o moją renomę, uznanego montera?