Jakie są zalety matowej palety cieni?

Ostatnimi latami kosmetyki przeszły prawdziwą rewolucję nie tylko pod względem nowości na rynku, ale także jakości. Niegdyś chcąc zabłyszczeć zmuszone byłyśmy kupować drogie cienie do powiek, które nie osypywały się oraz nie tworzyły plam, lecz dziś na szczęście nie musimy już tego robić.

Uniwersalna paleta cieni

matowe cienie do powiek paletaKażda z nas ma swoje ulubione i sprawdzone cienie, których kolory staramy się dopasować względem zarówno stroju, jak i pory roku. Dlatego producenci marek stawiają głownie na produkcje palet cieni ułatwiających nam ich dobór, oraz oczywiście oferując różnorodność. Ostatnio niezwykle modne stały się matowe cienie do powiek paleta takich cieni przeważnie występuje w wielu wariantach. Niektóre posiadają bardziej zimne odcienie kolorów, inne cieplejsze, a jeszcze inne i takie i takie. Jedno je jednak łączy – są znacznie bardziej opłacalne aniżeli zakup pojedynczych cieni. Matowe cienie ponadto mogą skutecznie zastąpić nam wiele innych kosmetyków. Przykładowo te jaśniejsze kolory, jak beżowy, czy waniliowy równie dobrze co na powiece mogą sprawdzić się w roli rozjaśniacza. Ciemniejsze barwy i odcienie brązu doskonale poradzą sobie przy wykonywaniu makijażu brwi, lub jako bronzery. Czerwony, matowy cień nada się pod oczy przed nałożeniem podkładu i korektora, doskonale niwelując ciemne cienie pod oczami, a z kolei zielone kolory mogą posłużyć nam jako korektor do niedoskonałości! Matowymi cieniami możemy także wykonać makijaż ombre ust do zdjęć. 

Jak widać matowe cienie mają ogromne zastosowanie. Dzięki zakupie jednej palety możemy ty samym zaoszczędzić na innych kosmetykach, które zostaną przez nią zastąpione. Co więcej, nawet te tańsze paletki posiadają dzisiaj naprawdę rewelacyjną jakość nie osypując się, nie rolując, nie ścierając i przede wszystkim nie tworząc plam!